Nabízíme vám možnost peer to peer fyzioporadenství (pečující poskytuje poradenství pečujícím).
Jedná se o individuální poradenství poskytované na dálku fyzioterapeutkou Mgr. Ivou Hejskovou. Iva má téměř 20ti letou praxi a rozsáhlé zkušenosti z dětské rehabilitace. Můžete s ní řešit problémy z oblasti fyzioterapie a přidružených oborů (ortopedie, neurologie, ergoterapie, ortotiky, kompenzačních pomůcek, apod.). Zároveň Iva pečuje o syna s kvadruparetickou formou DMO (odtud tedy peer to peer, pečující pečujícím). Díky vlastní zkušenosti nabízí větší porozumění a empatii.
Kdy se na fyzioporadenství obrátit?
- potřebujete se ujistit ve správnosti postupu fyzioterapie
- momentální přístup či metoda fyzioterapie vám nevyhovuje a chcete znát další možnosti
- potřebujete doporučit jiné pracoviště, jinou terapii či jiné odborníky
- potřebujete s někým erudovaným probrat vhodný typ kompenzační pomůcky a doplňků
- řešíte zdravotní komplikace vašeho dítěte a potřebujete se s někým poradit o možném postupu/přístupu
- čeká vaše dítě operace, o které nejste stoprocentně přesvědčeni, zda je vhodná (nebo nemáte dost informací, proč operaci podstupovat a jaký je přibližně očekávaný výsledek či smysl operace), a chcete to probrat ještě s někým jiným než s ošetřujícím lékařem
- nevíte, na co byste se lékaře před zákrokem měli zeptat
- chcete vědět, jak předcházet problémům s pohybovým aparátem u sebe jako pečující osoby
Situací a problémů je nespočet. A protože Iva takové poradenství neformálně běžně poskytuje rodině a svým známým, tak se můžete podívat na některé reference.
Jakou formou poradenství probíhá?
První kontakt probíhá přes webový formulář, další komunikace pak mailem, případně telefonicky (v krajním případě je možná i osobní konzultace, která je ale zpoplatněná – viz podmínky fyzioporadenství).
… a další bonusy
Iva pochází z Olomouce, kde obor fyzioterapie vystudovala, a má tak kolegy z oboru po celé republice. V Olomouci několik let pracovala v dětském rehabilitačním stacionáři a její tehdejší „děti“ (malí klienti rehabilitace) jsou dnes dospělé osoby, provázela je různými životními fázemi a některé provází dodnes. Dále pracovala v Praze – na dětské rehabilitaci ve FN Motol. Pokud chcete, přečtěte si profesní životopis.
Kromě odborných zkušeností má Iva navíc hodně praktických zkušeností s volnočasovými aktivitami s handicapovaným dítětem – může vám proto dát mnoho skvělých tipů na aktivní trávení času či dovolenou, ať už jde o lyžování, sáňkování, běžky, kolo, plavání, sjíždění řek, turistiku, kempování, apod.
Co je (její) hlavní myšlenkou?
Přístupy a terapie lékařů, fyzioterapeutů či jiných zdravotnických odborníků jsou dnes na vysoké úrovni. Nemusí však zohledňovat emoční, psychickou, fyzickou či sociální situaci konkrétního člověka (dítěte) a jeho rodiny. Dotyčný je v péči různých odborníků a každý specialista má své nároky na provádění terapie v domácím prostředí. Ty bývají někdy časově nereálné či obtížně proveditelné a pečující ve snaze vše zvládnout, brzy vyhoří… To často negativně ovlivní vztahy v rodině. Pečující se může ztrácet v prioritách, důležité je tak opomíjeno či nestíháno. Dosažitelné cíle se rozplynou v přemíře nároků na „výkon“. Chybí koordinace péče.
Koordinace péče, to je její vize!
Co by vás ještě mohlo zajímat?
Profesní životopis Mgr. Ivy Hejskové
Reference a osobní zkušenosti klientů s fyzioporadenstvím
Zásady zpracování osobních údajů
Podmínky provozu fyzioporadenství
Chci položit dotaz
Za finanční podporu Fyzioporadenství v roce 2024 děkujeme: